Mieszkanie chronione

  Mieszkanie Chronione dla usamodzielniających się wychowanków pieczy zastępczej.


  Mieszkanie chronione ma za zadanie wykształcić w osobach w nim przebywających umiejętności do samodzielnego życia społecznego i zawodowego. Mieszkańcy placówki uzyskują wsparcie w wykonywaniu codziennych obowiązków w połączeniu z treningiem umiejętności społecznych i uczenia zaradności życiowej. Młodzi ludzie zawsze mogą liczyć na pomoc specjalistów w rozwiązywaniu trudności życiowych; uzyskują wsparcie psychologiczne, pedagogiczne i socjalne poprzez motywowanie do kontynuowania nauki, pomoc w przekwalifikowaniu się, w znalezieniu zatrudnienia i utrzymaniu się na rynku pracy, a także pomoc w rozwiązywaniu problemów mieszkaniowych. Wśród młodych ludzi wzrasta zainteresowanie tą formą pomocy, bo dzięki niej start w dorosłe życie jest dla nich łatwiejszy.


  W mieszkaniu chronionym przy ulicy kobierzyńskiej przebywa obecnie czterech wychowanków. Mieszkanie jest prowadzone przez Krakowskie Stowarzyszenie na Rzecz Młodzieży „Nowa Droga” w okresie od 1.06.2016 roku do 30.04.2019 roku.


  Adres: ul. Kobierzyńska, 31-979 Kraków.
  E-Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
  Telefon: +48 (12) 654 71 92